Greta Thunberg a George Monbiot v krátkém videu ke klimatické kriziEnvironmentální aktivistka Greta Thunberg a ekolog a politolog George Monbiot vytvořili krátké video upozorňující na nutnost chránit, obnovovat a financovat přírodní řešení, která pomáhají bojovat s klimatickou krizí. Živé ekosystémy jako lesy, mangrovníky, močály a mořské dno mají schopnost pohltit ze vzduchu obrovské množství uhlíku a bezpečně jej uložit. Ale přírodní klimatická řešení jsou dnes financována pouhými 2 % všech zdrojů vynakládaných na snižování emisí.

Český překlad a titulky:

Původní video zde:

The film’s director, Tom Mustill of Gripping Films, said: ‘We tried to make the film have the tiniest environmental impact possible. We took trains to Sweden to interview Greta, charged our hybrid car at George’s house, used green energy to power the edit and recycled archive footage rather than shooting new.’

CREDITS
Narrators: Greta Thunberg & George Monbiot
Director: Tom Mustill
Producer: Triangle Monday
DoP & Editor: Fergus Dingle
Sound: Shaman Media
GFX: Paraic Mcgloughlin
Online: Bram De Jonghe
Picture Post: Special Treats Productions
Mix: Mcasso Music
Audio Post: Tom Martin
NCS Guidance: Charlie Lat
Music: Rone / InFiné Music

The Independent film by Gripping Films(Tom Mustill) was supported by:
Conservation International
Food and Land Use Coalition
Gower St

With guidance from
Nature4Climate
Natural Climate Solutions
www.grippingfilms.com

FIND OUT MORE:
#naturenow
www.naturalclimate.solutions

source

Author: thinktwice

17 thoughts on “Greta Thunberg a George Monbiot v krátkém videu ke klimatické krizi

  1. Obávám se lidstvo je tak zhnilé a rozežrané že nehledí na to jestli je strom tam nebo ne ..nesejde mu na životu ….ale v jednou mají pravdu ve videu příroda se umí regenerovat ….a ona si s námi poradí a rychlým procesem si s námi poradí

  2. Uplna pravda, Grete strasne drzim palce, je to uzastne dievca s odvahou a skutocne spravnou myslienkov… Dnes ludia nevytvaraju ziadne hodnoty, vyrabame iba bordel a nicime planetu, saeme a nicime ju ako choroba… Jedina cesta je zmenit myslenie, zacat byt skromnejsi a pokornejsi… Prestat sa hnat za peniazmi a pochopit skutocne hodnoty.

  3. Asi budu za kverulanta, opět mi tam chyběla jedna podstatná věta: "Jmenuji se Greta Thunbergová a každý týden zasadím jeden strom. Kdo se přidá?" Celé video je o tom co MY? Do MY se schování mnoho, ale málo udělá! Na konci je to jasné, je to předvolební klip! ps: Proč toto neřekla v NY na zasedání OSN?

  4. Podle tohoto návodu mám jít a něco udělat s těžařskými firmami, platit autorům tohoto videa a volit je. To první nedokážou ani vlády a armády. Mám tedy o to více platit??? Už ten PR projekt chápu. Že mě takový byznys také nenapadl. Mohl jsem vzít svoje dítě, neposílat ho do školy, ale na demonstrace a mohl jsem vydělat balík.

  5. Co takhle místo protestů a záškoláctví jít o víkendech sázet stromy? Příklady táhnou! Politici pouze kecaj a aktivisti taky. Zatím jenom bláboly na obou stranách.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.